Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Obama'Dan İsrail ve Filistin'e çağrı

YazarMesaj
LaL-YüReĞiM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
LaL-YüReĞiM

Obama'Dan İsrail ve Filistin'e çağrı Empty
MesajKonu: Obama'Dan İsrail ve Filistin'e çağrı   Obama'Dan İsrail ve Filistin'e çağrı Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 5:49 am

ABD Başkanı Barack H. Obama, İsrail ve Filistin liderlerine önümüzdeki aylarda güven inşa etmeleri yolunda adım atmaları ve barış görüşmelerinin kaldığı yerden devam etmesi için bir temel oluşturulması çağrısında bulundu.
Ürdün Kralı Abdullah ile görüşmesinde konuşan Obama, ABD yönetimi olarak İsrail ve Filistin'e daha iyi bir gelecek sağlama sürecinde etkin rol almayı planladıklarını belirtti. ABD Başkanı Obama, "Önümüzdeki aylarda tüm bu iyi niyet belirtilerini göreceğimizi umuyorum. Ben iki devletli çözümün güçlü bir savunucusuyum. Bu görüşümü açıkça da, özel olarak da belirttim. Ve iki devletli çözüme inanan birçok İsrailli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

ABD Başkanı, yakın zamanda İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile bir görüşme gerçekleştirmeyi umduğunu da dile getirdi.

Obama'Dan İsrail ve Filistin'e çağrı
1 sayfadaki 1 sayfası